
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11760
Ext.Price$0.11760
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11760 | $0.11760 |
| 10 | $0.10502 | $1.05020 |
| 50 | $0.09379 | $4.68950 |
| 100 | $0.08501 | $8.50100 |
| 500 | $0.07705 | $38.52500 |
| 1000 | $0.06984 | $69.84000 |
| 3000 | $0.06451 | $193.53000 |
| 5000 | $0.05958 | $297.90000 |
